Düzgün Türkçe Kullanımı Hakkında... Ismailykposteryenialbum

Join the forum, it's quick and easy

Düzgün Türkçe Kullanımı Hakkında... Ismailykposteryenialbum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2 posters

Düzgün Türkçe Kullanımı Hakkında...

Misafir
    Misafir

Düzgün Türkçe Kullanımı Hakkında... Empty Düzgün Türkçe Kullanımı Hakkında...

Mesaj tarafından Misafir Paz 16 Kas. 2008 - 16:14

Düzgün Türkçe Kullanımı

Merhaba arkadaşlar.Bu kuralı aslında, pek yazmak istemiyorum.Ama genel olarak hep hataları yapıyoruz.Düzgün Türkçe kullanımı, günümüzde hiç yaygın günümüzün gırgırcı gençliği, “slm,nbr,chok,yha,şöle” tarzı yazıyoruz.Bence yazmak çok yanlış resmen kendi dilimizi katletediyoruz.Kendi annenizi veya babanızı, katletmek gibi…

Forumlarımızın çoğu duyarlı bu konuda, bizde bu duyarlı forumlardan biriyiz.Duyarlı bir forum olarak, düzgün Türkçe kullanmayan arkadaşlara gereken yapılacaktır.Türkçemizi bize ****** emanet etti.Bizlere güvendi.Biz yeni nesil cumhuriyeti ilelebet yaşatmak için savaşacağımıza söz verdik.. Ama daha kıçımızın üzerine oturduğumuz yerden dilimizi ezip, geçiyoruz.Ama Dil kolay kolay, ezilecek bir şey değil.Git gide başka, milletlere özeniyoruz.Niye onlar daha iyiymiş.Bizim ne eksiğimiz var? Bazı sivriler ****** de, özendi diyor.Atamız özenmedi, iyi huylarını bize aktardı.Eğer kötü huylarını da alsaydık, bizlerde “Barbar,Vahşi,Sömürgeci” bir devlet olmaktan asla kurtulamazdık.Neyse işi Siyaset’e dökmenin manası yok…

Yani demek istediğim, lütfen dilimizi düzgün, güzel kullanalım. Eğer dili kullanamıyorsanız, “Şimdide” yazıyorsanız, “Ne desemki” diye yazıyorsanız.Ve en önemlisi, cümleye “, . “ bu küçük ama işlevi büyük, işaretleri koymuyorsanız.Siz okullarda 11 sene boş boş oturmuşsunuz demektir.Yazımı Atamızın Dille ilgili, harika bir sözüyle, bitirmek istiyorum…

BERK YARPUZLU ( BerK_RKO )

“Benim görüşüme göre dil bir toprak parçasında yaşanları ulus yapan en önemli unsurların başında gelir...”

Mustafa Kemal ******
    ву_вιℓιηмєz
    ву_вιℓιηмєz
    WebMaster
    WebMaster

Erkek
    Ruh Hali : Düzgün Türkçe Kullanımı Hakkında... Centil10
    Takımı : Düzgün Türkçe Kullanımı Hakkında... Gs190510
    İşletim Sistemi : Düzgün Türkçe Kullanımı Hakkında... Yk-xp

Düzgün Türkçe Kullanımı Hakkında... Empty Geri: Düzgün Türkçe Kullanımı Hakkında...

Mesaj tarafından ву_вιℓιηмєz Paz 16 Kas. 2008 - 16:18

konu için teşekkürler
    Y@lNıZ&B@RoN
    Y@lNıZ&B@RoN
    WebMaster
    WebMaster

Erkek
    Ruh Hali : Düzgün Türkçe Kullanımı Hakkında... Centil10
    Takımı : Düzgün Türkçe Kullanımı Hakkında... Gs190510
    İşletim Sistemi : Düzgün Türkçe Kullanımı Hakkında... Yk-vista-starter

Düzgün Türkçe Kullanımı Hakkında... Empty Geri: Düzgün Türkçe Kullanımı Hakkında...

Mesaj tarafından Y@lNıZ&B@RoN Çarş. 19 Kas. 2008 - 19:37

by_bilinmez demiş ki:konu için teşekkürler
    SAOL KONU İÇİN YARARLI Bİ BİLGİ

Forum Saati Perş. 9 Mayıs 2024 - 9:18